Denní stacionář

vyřizuje a realizuje: Mgr. Drahomíra Brožová

Od 1.9.2014 nabízíme službu Denní stacionář.

Provozní doba stacionáře je 6,30 – 16,00 hod.

Denní stacionář je provozován v bezbariérovém, rodinném prostředí v nově a moderně zrekonstruovaném Domě sociálních služeb.

Denní stacionář je určen dětem, mládeži i dospělým osobám s mentálním a tělesným postižením, a jako jediní nabízíme tuto službu v Ústí nad Labem i lidem s poruchou autistického spektra.

Pobyt a služby v denním stacionáři jsou plně přizpůsobeny individuálním potřebám klientů. Posilujeme a rozvíjíme samostatnost klienta, a udržujeme jeho stávající dovednosti a schopnosti.

V denním stacionáři bude s Vašimi dětmi pracovat i pedagog. Zaměříme se na práci na počítačích, s interaktivní tabulí, se speciálními pomůckami.
Dále se specializujeme na zájmové, vzdělávací a pracovně výchovné činnosti i na přípravu na budoucí zaměstnání. 

Pomůžeme klientovi k samostatnému, kvalitnímu a spokojenému životu, a k začlenění do běžného života. V denním stacionáři jsou dle možností nabízeny i další služby např. canisterapie, hipoterapie, vaření, karaoke, plavání, relaxační cvičení, grilování, celodenní výlety, tenis, bowling, solná jeskyně, tvořivá odpoledne, jízda na speciálně upravených tříkolkách apod.

Zaměřujeme se i na tématické činnosti jako jsou například vánoční nákupy a tvoření, helloweenská veselice, pálení čarodějnic, masopust, velikonoční radovánky, valentýnský ples a mnoho dalších zábavných, vzdělávacích, sportovních a relaxačních činností, které klienta nejen pobaví, uspokojí, ale také rozvine celou jeho osobnost. Při těchto akcích získá nové kamarády a zažije spoustu nezapomenutelných chvilek, stejně jako jeho "zdraví" vrstevníci.

 • V době jarních, letních a podzimních prázdnin, i v době mimořádného volna, nebo dle Vašich požadavků je možnost využít pobyt v denním stacionáři od 6.30 - 16.00 hod.
  • Po celý den je zajištěn vzdělávací, sportovní a relaxační program.
  • Cena dle ceníku služeb DS.
  • Přihlášení je závazné z důvodu zajištění celodenního stravování!

  Ceník služeb Denní stacionář

  Pitný režim je po celý den zajištěn dle potřeb a chuti klienta (šťáva, neochucená perlivá i neperlivá voda, čaj, káva, limonáda)

  Pokud jste držitelem průkazky ZTP je nutné mít průkazku u sebe.